top of page
IMG_9031.jpg
Rádi bychom Vám zde představili naši chovatelskou stanici.

V roce 1989 jsme si pořídili našeho prvního psa s rodokmenem, byla to fenka německého ovčáka GREYSS BELFR. V roce 1993 jsme si přivezli prvního bílého ovčáka, a to psa jménem KIM RESTINGA. V Kimovi jsme měli největšího životního přítele, on nás přesvědčil o tom, že chovu psů podlehne celá naše rodina a za pár let se rozroste o několik dalších psích kamarádů. Za celý život posbíral i mnoho výstavních titulů jako např. Český šampion, Slovenský šampion, několikrát Klubový vítěz a spousty dalších.

A není náhoda, že právě po něm je naše chovatelská stanice pojmenovaná.

kim001.jpg
carodejnice_2014.jpg

Přišel rok 1998 a tento rok nám přinesl naši milovanou fenečku: BEAUTY WHITE MAJESTICS, už v roce 1999 se stala Klubovou vítězkou a rok nato byla uchovněna. Odchovala 5 vrhů. V roce 2003 to byl vrh F, z kterého jsme si do našeho chovu nechali psa jménem: CH. FIDO TRICKSY OF KIM'S DREAM. I on byl ověnčen mnoha tituly jako např. Český šampion, Klubový šampion, národní vítěz, CACIB, CAC, BOB, vítěz speciální výstavy apod., složil 2 zkoušky z výkonu. Byl to velice temperamentní pes, který miloval dovádění a byl velmi ušlechtilý, přátelský a milý. V roce 2001 přišla do naší chov. stanice fenka: CONTESA ŽUKOVSKÁ ZAHRADA, která je dcerou již zmiňovaného Kima. V roce 2005 měla Tesi vrh "I", z kterého jsme si nechali doma fenku jménem CH. IMOGEN SISSI OF KIM’S DREAM, která byla také maminkou mnoha štěňátek, ta jsou již 5. generací v naší chov. stanici. Její tituly BOB, CAC, Národní vítěz. Zatím posledním naším bílým ovčákem je dlouhosrstá fenečka ISABELLA WHITE VON NIEHUSER SEE imporotvaná z Německa.

Rickie Ruffien of Kim's dream, Isabella White von Niehurser See, Imogen Sissi of Kim's dream

V roce 2012 jsme se rozhodli pořídit si pro nás nové plemeno a to sibiřské husky. Pro štěňátko jsme si zajeli do chovatelské stanice v Rakousku. Ze stejné chovatelské stanice jsme si zapůjčili i fenku sibiřského husky WILD WESTERN WIND OF NORDICA, byla to chovná fenečka a hned v roce 2013 odchovala náš první vrh sibiřských husky "A", z kterého jsme si doma nechali kluka jménem ACE BARTTY BAY OF KIMS DREAM. Dalším úžasným přírůstkem je ARABELLA FORTUNATUS z Polska. Rok 2015 přinesl do naší chovatelské stanice hnědou fenečku ARKTOGEA JOANNA'S LOVE, které říkáme Love a imporotvali jsme ji také z Polska.

Takže od této doby už máme doma takové "malé" psí spřežení.

Bria_kokardy_m.jpg

Rok na to jsme se shlédli v krásném stříbrném klukovi, jmenuje se CH. ASTRA BRAMA GOODLY SMILE. Říkáme mu Chico. Je to neuvěřitelně nádherný pes, což dokazuje i spousta výstavních titulů, ale i jeho povaha je naprosto úžasná. Je velmi přátelský, milý a nadevše miluje hraní si, sport a všechny aktivity. Vyhledává přítomnost lidí, které miluje. Tím si také každého vždy získá. On je dalším naším splněným snem, jakožto i všichni výše jmenovaní. Vlastnit takového psa je sen každého chovatele. Chico je již otcem několika vrhů a z jednoho jsme si doma nechali fenečku CHILLI OUR LADY OF KIM'S DREAM, ta je od roku 2020 také uchovněna a jejím prvním vrhem byl již vrh "R" sibiřanů.

Zatím nejmladším členem naší smečky je holčička ASTRA BRAMA BRIANA, narozená v roce 2020. Už od malinka sbírá tituly, je to naše huňatá láska. Na jaře 2024 s ní plánujeme její první štěňítka.

Zakládáme si na rodinném odchovu v příjemném prostředí. Při výchově klademe již od prvního dne narození štěňat důraz na správný vývoj povahy a charakteru, věnujeme jim denně několik hodin péče. Štěňátka jsou držena v čistotě a v blízkosti člověka. K naprosté samozřejmosti patří pravidelné kontroly veterináře, očkování, odčervování apod. Pro psy používáme jen velmi kvalitní krmiva, již od roku 2010 krmíme značkou MERADOG, německé rodinné firmy Mera, s kterými máme jen ty nejlepší zkušenosti a můžeme vřele doporučit.

 

Věnujeme se nejen chovu, ale i výstavám a sportu, hlavně dogtrekkingu a rekreačně mushingu. Život v naší chovatelské stanici si můžete prohlédout ve fotografiích na odkaze výše.

Několikrát jsme získali cenu za nejlepší chovatelskou stanici na klubové nebo speciální výstavě. Jsme na to velmi hrdí a velmi si toho ceníme. Budeme dělat vše proto, abychom si tyto tituly zasloužili a ukázali, že jsme tato ocenění získali právem. Chtěli bychom naším chovem přispět ke zdárnému vývoji plemene nejen u nás v Čechách, ale i v celém světě. Z naší chovatelské stanice se už štěňata dostala do mnoha států v Evropě, oni a i všichni ostatní nám dělají velkou radost.

Rádi u nás přivítáme každého, koho naše chovatelská stanice zaujala a kdo by se chtěl stát majitelem některého kluka či holčičky z našich odchovů a stal se tak členem naší velké psí rodiny. 

titul_proweb.jpg

Doufáme, že se Vám naše stránky líbí a že zde trávíte příjemné chvíle. Pokud zde nenaleznete, co hledáte, kontaktujte nás na:

tel.: +420 777 288 721 nebo e-mail: ofkimsdream@gmail.com. A my vám případné dotazy rádi zodpovíme.

Love_7months.jpg
IMG_9031.jpg
IMG_7270.jpg
bottom of page